En İlginç Kartvizit Tasarımları

En İlginç Kartvizit Tasarımları

984
1
SHARE

İş ve kariyer dünyasında kartvizitlerin önemi büyük. Bunun farkında olan kişi ve kurumlar birbirinden ilginç kartvizitlere imza atıyor. İlginç tasarıma sahip kartvizitlerin bir diğer özelliği de çöpe atılmayacak kadar kıymet verilmesi. Üstelik akılda kalıcı olması da cabası.

Farklı olarak tasarlanan kartvizitler sektörde de sizi öne çıkaracaktır. Eğer kartvizit yaptırmak istiyorsanız, yapılmış en ilginç kartvizit tasarımları size ilham verebilir 🙂 Unutmayın rakiplerinizden farklı olduğunuzu kanıtlamak istiyorsanız yaratıcı yönünüzü de işin içine katmalısınız. Gelin en ilginç kartvizit tasarımlarını birlikte inceleyelim…

Yapılmış En İlginç Kartvizitler

en-ilginc-kartvizit-tasarimlari-1
Bir kargo firması tarafından düşünülmüş olan bu kartvizit, firma için adeta reklam alanı oluşturdu. Dikkat çekici tasarımı sayesinde kartvizitin bir kargo kutusuna dönüşmesi firmanın ününe ün kattı. Bu da kartvizitlerin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya çıkardı.


Avukatlar İçin Kartvizit Tasarımı

en-ilginc-kartvizit-tasarimlari-2

Yurt dışında bir avukata ait olan bu kartvizit, avukatın ününü ülkemize kadar taşıdı. Yapılan tasarımla kartvizit tırtıklı bölümden ikiye ayrılıyor. Kısacası kartvizitten bile avukatın  boşanma davalarıyla ilgili olduğunu anlayabilirsiniz.


Fotoğrafçılara Özel Kartvizit Tasarımı

en-ilginc-kartvizit-tasarimlari-3

Bir fotoğrafçı tarafından hazırlanan bu ilginç kartvizit; dijital vizör görünümünde. Şeffaf tasarıma sahip kartvizit, hem meslek hakkında hem de kişi hakkında bilgileri içeriyor. Farklı bir tasarıma sahip olmak isteyenler bu özel kartvizitten ilham alabilirler.

en-ilginc-kartvizit-tasarimlari-3

Bir diğer ilginç kartvizit tasarımı da yine objektifiyle öne çıkıyor. Fakat bir diğer ilginçlik ise standart ölçülerde değil de tıpkı bir minyatür bir fotoğraf makinesi tarzında kesilmesiyle meydana geliyor.

 


Diş Hekimlerine Özel Kartvizit Tasarımı

en-ilginc-kartvizit-tasarimlari-4

Normalde bakıldığında çürük bir dişi gösteren kartvizit, ikinci bir kart ile diş hekiminin bilgilerini ortaya çıkarıyor. Oldukça kreatif bir çalışma ile hazırlanmış olan kartvizit, diş hekimlerinin gözdesi olmuş durumda.


Tamirciler İçin Kartvizit Tasarımı

en-ilginc-kartvizit-tasarimlari-5

Bu özel tasarım kartvizit sadece kişi hakkında bilgiler vermiyor. Bilgilerin yanı sıra küçük aletlerin yapabileceği işlemleri yapabilen kartvizit, metalden üretilmiş. Siz de işinizin materyallerini kullanarak ilginç kartvizitler tasarlayabilirsiniz.


 

Botanikçiler İçin Kartvizit Tasarımı

en-ilginc-kartvizit-tasarimlari-6

İşte bol bereketli bir kartvizit tasarımı.  Zarf şeklinde hazırlanmış olan kartvizitin içinde tohumlar yer alıyor. Bahçıvanlık veya botanik ile ilgili olanlar tarafından oldukça sevilen bu kartvizit tasarımı; en ilginç kartvizit tasarımları arasında kendine yer buluyor. Unutmayın kartvizitiniz; mesleğinizi en iyi şekilde temsil etmeli…


 

Tekstilciler İçin İlginç Kartvizit Tasarımı

en-ilginc-kartvizit-tasarimlari-7

Kartvizit içinde kartvizit gibi görünen bu özel tasarım ilginçliğiyle dikkat çekiyor. Tıpkı bir kot pantolon cebi gibi görünen 3 boyutlu çalışma, yaratıcı fikirlerin ne kadar etkili olabileceğini adeta kanıtlıyor.

en-ilginc-kartvizit-tasarimlari-6

Bir diğer ilginç tasarım ise oldukça yaratıcı bir fikirle ortaya çıkmış. Üzerinde ipliklerin bulunduğu kartvizit, kartvizitin sadece bir kağıttan ibaret olmadığını gösteriyor. Üstelik yaptığınız işi üzerinde direkt etkiyle gösteren kartvizitler, işinizde ne kadar profesyonel olduğunuzu da hedef kitlenize iletecektir.

en-ilginc-kartvizit-tasarimlari-9

Bu ilginç kartvizit tasarımında da meslek ögeleri direkt olarak kullanılmış. Kumaş üzerine hazırlanan kartvizitin pek karta benzer bir yanı olmasa da kartvizit işlevi görüyor. 🙂 Normal bir kumaş parçası görünen bu parça açıldığında kişi veya kurum bilgilerini gösteriyor.